Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle

4 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Zbiórka rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości – bryg. Sławomira Madejczyka.

Następnie głos zabrał pełniący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Jaśle, mł.bryg. Piotr Śmietana, który podziękował strażakom za codzienną trudną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej oraz złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

W dalszej części uroczystości odczytano wyciągi z postanowień oraz rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych. Odczytano również listy z życzeniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Na koniec głos zabrał ponownie mł.bryg. Piotr Śmietana, który pogratulował wszystkim awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa w zbiórce wzięli udział tylko strażacy i pracownicy cywilni komendy pracujący w tym dniu. Cała uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Opracowanie: mgr Agnieszka Drewniak, KP PSP w Jaśle
Zdjęcia: mł.bryg. Ireneusz Michalik, KP PSP w Jaśle