II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim

W czwartek 27 czerwca, na terenie gminy Krempna w powiecie jasielskim, odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim zaliczane do Pucharu Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XVI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegach Przełajowych. Do biegu zgłosiło się 82 zawodników, a udział wzięło 76. Po raz drugi w biegu wzięli udział także strażacy z Paris Fire Brigade z Francji.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Po starcie zlokalizowanym obok Szkoły Podstawowej w Krempnej trasa prowadziła do miejscowości Huta Krempska – Za Polanę (526 m n.p.m.) – Doliną pomiędzy Kotalnicą (544 m n.p.m.), a Niedźwiedzim (653 m n.p.m.), następnie kierowała się w stronę drogi prowadzącej z Żydowskiego do Krempnej, gdzie znajdował się zbieg do mety usytuowanej na wysokości Szkoły Podstawowej w Krempnej. W trakcie biegu nie odnotowano żadnych poważniejszych urazów. Na trasie biegu, w jej najwyższym punkcie (Za Polaną) zlokalizowano punkt żywieniowy, z którego ze względu na wysoką temperaturę skorzystała większość uczestników.


Uczestnicy biegu byli klasyfikowani w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych.

Wyniki >>>

Zwycięzcy miejsc od 1 do 3, w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, puchary, dyplomy, i nagrody, które zostały wręczone przez przybyłych na zawody gości i sponsorów.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili m.in.:

nadbryg. Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP,
Adam Pawluś – Starosta Jasielski (Patronat Honorowy)
mł. bryg. Szymon Ławecki – przedstawiciel Komendanta Głównego PSP,
st.bryg. Krzysztof Filip – prezes Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” w Rzeszowie,
bryg. Dariusz Homa – v-ce prezes Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” w Rzeszowie,
Kazimierz Miśkowicz – Wójt Gminy Krempna,
Paweł Rzońca – Sekretarz Miasta Jasła,
Jacek Stusik – Dyrektor Oddziału TUW w Krośnie,
Roman Kościom – przedstawiciel Lotos Jasło,
Piotr Rodak – ośrodek wypoczynkowy
 
Uhonorowano także dzieci, które zwyciężyły w biegu na dystansie 1 km, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Krempnej w ramach II Międzynarodowych Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu Górskim.

Organizatorem imprezy były: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie oraz Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”, a gospodarzem biegu Komenda Powiatowa PSP w Jaśle.

Więcej zdjęć:

opracowanie: mł. bryg. Ireneusz Michalik
zdjęcia: mł. bryg. Ireneusz Michalik, mł. bryg. Piotr Surmacz