„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

27 listopada 2018 r. komendant powiatowy PSP w Jaśle oraz dowódca JRG przeprowadzili prelekcję nt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Prelekcja odbyła się w ramach organizowanego przez placówkę terenową KRUS Oddział Jasło powiatowego konkursu na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Konkurs pod hasłem „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy” odbył się  na terenie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle.

Prelekcja skierowana była do uczniów klas VI-VII szkół podstawowych biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów.

W czasie prelekcji komendant powiatowy PSP i dowódca JRG poruszyli główne przekazy kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Zwrócili uwagę na  na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach i domach jednorodzinnych oraz problem zatruć tlenkiem węgla. Podczas prezentacji multimedialnej wyjaśniono zgromadzonej młodzieży, skąd bierze się czad i dlaczego jest tak niebezpieczny oraz, co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał ulotkę dot. kampanii.

Po prelekcji strażacy z JRG PSP Jasło przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

W pogadance dla opiekunów wzięli również udział pracownicy policji, którzy w ramach prewencji społecznej przedstawili problem związany z narkotykami, dopalaczami i innymi używkami wśród młodzieży.

Po zakończeniu konkursu komendant powiatowy PSP w Jaśle wziął udział we wręczaniu nagród dla laureatów.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Piotr Surmacz, KP PSP w Jaśle